Číst dál: Zahradní slavnostPořádat zahradní slavnost je pro nás vždy něco jako dostihy a sázky. Ty dostihy před každou akcí si asi umíte představit a ty sázky se týkají počasí, jehož předpovědi sledujeme s větším napětím, než národní hokejovou ligu nebo volby (každý má ty nejzaručenější zdroje, je třeba je všechny projít alespoň 7x za den a vybrat si počasí, jaké nám vyhovuje). Tentokrát totiž mělo jít o asi třetí déšť za celé léto přesně v čas konání slavnosti. Netušíme, co se dělo všude kolem, my jsme si však nad zahradou vymodlili příjemné počasí po celý den, takže zahradní slavnost skutečně byla zahradní slavností (omlouváme se všem, kdo se modlili za ten déšť). Na zídce před hlavním vchodem se pod rukama návštěvníků začala vynořovat krásná mozaika z kachliček, navržená naší lektorkou Tiffany techniky Zuzanou Roseckou. Přišla se podívat také jedna dobrovolnice z Tamjdem, která u nás na začátku července kachličky na mozaiku rozbíjela. Byla moc potěšena výsledkem. Dílny byly po celý čas napěchované dospělými i dětmi, kteří si modelovali a malovali keramické zvonkohry do větru. Na zahradě děti proměnily skrýše z úpletů na Noemovu archu, iglú, kokony a všelico jiné. Pletly sítě z bavlnek mezi stromy a zaplétaly se do nich. Skládali jsme mandaly z přírodnin, malovali mechem, opékali špekáčky, ochutnávali jedno mojito za druhým a sirupy z bylinkové dílny. U ohně jsme si poslechli kapelu našeho kolegy Langoš a Omeleta. Někteří vytrvalci ji pak ještě následovali po barech ve městě. Tomu říkáme slavnost a těšíme se na „drsný pátek 13. října“, kdy znovu na Tuřanské přivítáme návštěvníky – tentokrát na „přízračném maškarním bále“.
Číst dál: 9380 Kč NA PŮL ÚVAZKU PRO ZAMĚSTNAVATELE
Do konce roku 2017 a až do srpna 2018 poskytujeme zaměstnavatelům mzdové dotace při zaměstnání našich klientů ve výši 9380 Kč na půl úvazku. Při větším pracovním úvazku může být dotace i vyšší. Příspěvek je vyplácen po dobu půl roku (nejdéle do srpna 2018). Přesné podmínky a výše poskytovaných mzdových dotací jsou řešeny individuálně. Možnost využití běžného agenturního zaměstnání platí nadále.

Číst dál: Škola hrou v otevřených dílnách

ŠKOLA HROU? Výroba pouzdra na tužky, kufříku na výtvarné potřeby nebo obalu na knihu by mohla být dobrým začátkem. Máte školu dávno za sebou? Přijďte si oddechnout při tvoření v našich otevřených dílnách každé pondělí 10 – 16 hod. a každou středu 10 – 18 hod.
Více informací o otevřených dílnách najdete zde.

Srdečně zveme klienty a přátele Prahu na

DIVADELNÍ DÍLNU A ROZHOVOR
Duše je motýl


Číst dál: Divadelní dílnaČíst dál: Divadelní dílnaČíst dál: Divadelní dílna

Kdy: čtvrtek 3. 8. od 10 do 13.30
Kde: Centrum denních služeb Práh, Tuřanská 12, Brno

Setkejte se s divadelnicí Monikou Kaššaiovou, která připravuje a vede divadelní dílny a workshopy pro různé, specifické skupiny, především pro lidi s duševním onemocněním.

Vždy první pátek v měsíci (4. 8., 1. 9., 6. 10. 2017) od 14 do 15 hod se k nám můžete přidat na Cvičení s odporovou gumou.
Protáhněte si celé tělo a posilněte zádové svaly.

Číst dál: Tamjdem 2017
O víkendu 7.-9. července bylo na naší zahradě na Tuřanské neobvykle živo. Již podruhé k nám přijeli dobrovolníci z neziskové organizace Tamjdem. Společně s našimi dobrovolníky a pracovníky se s plnou vervou pustili do zvelebování zahrady. Uklidili dvůr i zahradu, pleli záhony, prosívali a rozváželi hlínu. Brousili a natírali lavice, položili základy pro pódium na letní zahradní radovánky.

Číst dál: Minigolf chráněného bydleníNa konci června se pracovníci a klienti Podpory bydlení vydali oslavit léto minigolfovým kláním. Výzvu přijalo patnáct uživatelů služby. Síly byly vyrovnané a - jak vidíte - nebojíme se zveřejnit výsledky. Snad proto, že vedoucí terénní části služeb podpory bydlení Vojta Žert vede? Nebo pro oslavu týmového ducha, kterému na nějakém bodu navíc či méně zas tak nesejde? O tom se může dohadovat část výpravy, která se hbitě přesunula do blízké kavárny a kritickým okem sledovala naše zápolení na hřišti. Výsledky jejich utkání s limonádami nám nejsou známy.
Výsledky klání:

Číst dál: Mejdan centra denních služeb

Slavnosti Centra denních služeb jsou vyhlášené výtečnými dobrotami domácí výroby. Na oslavu prázdnin jsme se tentokrát vybavili klasicky: tyčinky, chipsy a kofola musí být. A meloun - ten zmizel první! Sešlo se nás dohromady sedmnáct klientů a pracovníků. Však nám taky počasí přálo.

Číst dál: Poskytneme prostory

Rádi poskytneme prostory společenské místnosti, výtvarné dílny a rozlehlé zahrady v Brně na Tuřanské 12 k pořádání zajímavých aktivit, kterých by se případně mohli účastnit i naši klienti. Může jít o jednorázové akce, víkendové programy či pravidelné volnočasové aktivity.

Pro více informací kontaktujte Katarínu Stejskalovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Číst dál: Výlet na PernštejnZe sociálně terapeutických dílen jsme si za vydělané peníze vyrazili v červnu na hrad Pernštejn. Cítili jsme se v tom počasí občas jako sušené maso, na něž jsme v dílnách lepili pytlíky. Užili si zeleň v odstínu velikonoční trávy, kterou jsme v zimě balili. A nedali jsme si waffle, na které jsme skládali v dílnách krabičky pro labužníky navštěvující Café Práh, ale zmrzlinu. Jak vidíte, na tyto zakázky jen tak nezapomeneme, zaplatily nám všem parádní jízdu do poslední korunky.

JT Fixed Display