Kurz seznámí se základy práce s lidmi se závažným duševním onemocněním, umožní získat základní dovednosti, jako jsou: krizové plánování, práce s přirozenými zdroji, podpora procesu zotavení, které jsou potřebné pro práci s lidmi s duševním onemocněním. Ukáže specifické přístupy potřebné pro deinstitucionalizovanou péči u lidí se závažným duševním onemocněním a potřebné prvky propojování zdravotní a sociální oblasti. Kurz akreditovaný MPSV je určen zejména sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách.

Termín kurzu:      10. 11. 2016
Čas:   8:30-16:00
Místo konání:   Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno, malý sál
Délka kurzu:   8 akreditovaných hodin
Cena kurzu:   1100 Kč
Kapacita:   12 míst
Uzávěrka přihlášek:
  23. 10. 2016
Akreditace MPSV:   2015/0531-PC/SP/VP
Přednáší:   Mgr. Jiří Šupa, Ph.D.

 

Kurz je určen pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.


Kurz seznámí účastníky se základy práce s lidmi se závažným duševním onemocněním, poskytnout jim základní informace, jak s lidmi se závažným duševním onemocněním pracovat a umožnit jim získat základní dovednosti jako je krizové plánování, práce s přirozenými zdroji, podpora procesu zotavení, které jsou potřebné pro práci s lidmi s duševním onemocněním. V rámci kurzu budou také probrány specifické přístupy potřebné pro deinstitucionalizovanou péči u lidí se závažným duševním onemocněním a potřebné prvky propojování zdravotní a sociální oblasti.

Obsah kurzu:

  • Podpora přechodu člověka s duševním onemocněním z institucionální péče do běžné komunity
  • Podpora procesu zotavení u člověka s duševním onemocněním
  • Specifické přístupy v rámci sociálních služeb:case management, asertivní komunitní tým, FACT tým, psychosociální rehabilitace
  • Vytváření podpůrné sítě – spolupráce s osobami blízkými a dalšími přirozenými zdroji v komunitě, spolupráce s dalšími profesionály – psychiatr, psycholog, jiní odborníci
  • Základy krizového plánování, analýza snižování rizik
  • Kazuistiky – probrání reálných anonymních případů

Účastníci kurzu obdrží osvědčení o úspěšném absolvování.

Odborný garant: Mgr. Jiří Šupa, Ph.D.,

Kontaktní osoba: Zdeňka Soukupová, tel.: 734 152 546, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlašte se zde.

JT Fixed Display